HiveAlive, 2 L pudel ( parim enne 09.2025)

Original price was: €133,00.Current price is: €129,00.

3 laos

TERVE JA TUGEVA PERE HEAKS

Mesilaste tervis on globaalne mure, mille lahendamiseks on leitud abi võimsa antibakteriaalse toimega ja rikkalikult mineraalaineid sisaldavailt merevetikailt.

Teada on ka vetikate tervistav toime inimestele – neis on leitud rohkelt bioaktiivseid aineid, mis toetavad immuunsüsteemi ja võitlevad viiruste, bakterite ja seenhaigustega. Seetõttu pole imestada, et vetikaist saab abi ka mesilaspere.
Iirimaal välja töötatud pikaajalise toimega HiveAlive on ainus mesilaste söödalisand maailmas, mis sisaldab merevetika (Fucus vesiculosus) ekstrakte, on 100% looduslik ja teaduslikult tõestatult mesilastele kasulik ja ohutu.
Vetikad on korjatud Atlandi ookeani vetest, lisatud tümooli, mida peetakse nosemoosi looduslikuks tõrjevahendiks, ja sidrunheinaõli, mis suurendab siirupi atraktiivsust ja mõjub mesilastele rahustavalt. Põhilise osa tootes moodustab siiski merevetikaekstrakt.
Kreeka mesindusinstituudi katses, mis viidi läbi novembrist 2012 kuni maini 2014, söödeti 20 peret siirupiga, millele oli lisatud HiveAlive’i, ja 20 peret tavalise suhkrusiirupiga. Katse lõpuks oli mesilaste hulk HiveAlive’i saanud peredes
peaaegu kahekordne (89%), võrreldes kontrollperedega. Ka ei saanud ükski Hive Alive’iga söödetud pere talvel hukka. Kevadel kasvasid mesilaspered jõudsalt ja nendelt saadud meekogus oli ca 25% suurem kui kontrollperedel.

Aitab mitme tõve puhul

Siirupile lisatud HiveAlive aitab mesilas perel hakkama saada haiguste ja parasiitidega, eriti tõhus on see Nosema ceranae (nosemoos), Paenaebacilluse (Ameerika haudmemädanik), Ascosphaera apise (lubihaue) ja varroalestaga levivate viiruste puhul. Näiteks on katsete jooksul peredes, kelle talvesööda hulka oli lisatud HiveAlive’i, loetud kontrollgrupiga võrreldes koguni 92% vähem Nosema eoseid. Täiendsööt toimib turgutavalt nii sügisel´kui kevadel.
HiveAlive’i väli- ja laborikatsete tule mused on avaldatud ajakirjas Journal of Apicultural Research. Toode on kasutusel juba ligi poolesajas riigis.

Uuringud jm teave www.hivealivebees.com

Siin te võite vaadata meie HiveAlive webinar ja Maalehe artikkel

Video 1Video 2Video 3Video 4Video 5

HiveAlive mõju:

  • suuremad ja tervemad pered,
  • Tugevdab mesilasperede immuunsust viirushaiguste vastu
  • aktiivsem nektarikorje ja suurem meehulk,
  • vähem talvekadusid.

Sügisel siirupile lisatuna vähendab see talvekadusid, tugevdab peret ja toetab mesilaste seedesüsteemi. Kevadel siirupile lisatuna toetab sööt seedesüsteemi, aitab perel areneda ja vähendab stressi transpordil.

  1. Kasutage ühe liitri siirupi kohta 2,5 ml HiveAlive’i
  2. Siirupi temperatuur ei tohiks ületada 55°C
  3. Piserdamisel kasutage maksimaalset konsentratsiooni 1:100